po 28.8.2023 | Tomáš Taybner, Tomáš Prodělal

První venkovní mač s prohrou. Junioři padli v Boleslavi 1:4

Oba týmy do zápasu vstoupily velmi aktivně, oba gólmani však nepustili puk za svá záda. Bezbrankový stav prolomili až Bruslaři ve druhé třetině, Adam Novotný ale opět srovnal krok. Jenže domácí ještě před sirénou znovu odskočili, ve třetí části přidali další dva zásahy a zvítězili 4:1. Hradečtí budou mít další šanci na výhru ve čtvrtek, kdy pod Bílou věží přivítají Karlovy Vary.

Po prohraném zápase s Libercem nastoupili Lvi na svého soupeře aktivně, jenže stejně jako soupeř neměli moc šancí směrem do útoku. Za největší možnost pro vstřelení úvodní branky tak můžeme považovat přesilovou hru domácích v 15. minutě. Středočeši se sice před Tučkovou klecí dokázali držet, ohrozit královéhradeckého brankáře však nikoliv. A vzhledem k tomu, že Hora mezi tyčemi boleslavské svatyně rovněž nemusel výrazněji čarovat, zůstal stav po první části na nule.

Ve druhém dějství hráli Bruslaři další početní převahu, tu ale předčasně ukončil faul Zvagulise. Ačkoliv se lotyšský útočník na trestné lavici zlobil, následný sled událostí ho jistě potěšil. Jeho spoluhráči si totiž do oslabení přenesli momentum a krátce po návratu vyloučeného hráče Mountfieldu udeřili. V čase 25:57 z mezikruží přesně pálil obránce Karel Křepelka, který puk pověsil pod horní tyč – 1:0. Odpověď hostů mohla přijít velmi rychle, dorážku Matašovského však za brankovou čáru nepustil jeden z domácích beků.

Hradečtí si tak museli počkat až do 35. minuty, kdy Hroudův prohřešek potrestal Adam Novotný. Patnáctiletý útočník dokázal před brankou lehce, avšak efektivně, tečovat střelu z hole Michala Beneše a srovnal tak na 1:1. Jenže 33 sekund před druhou sirénou se stav utkání znovu překlopil na domácí stranu. To když přihrávku Marka Vlasáka z pravé strany usměrnil za Tučkova záda hostující obránce. Puk se od jeho hole odrazil do vzduchu a pomalu doplachtil za hradeckého brankáře, který neměl šanci reagovat – 2:1.

Mountfield ve třetí části marně hledal cesty před Horovu klec, navíc musel dávat pozor i na zadní vrátka. To se jim nepovedlo ve 49. minutě, kdy Křepelkův pas na Vojtěcha Malínka prošel ulicí mezi obránci a ve vyložené šanci nezaváhal – 3:1. Stejný hráč se při oslabení dostal do ještě větší šance, tentokrát však po bekhendovém blafáku přestřelil. Při stejné herní situaci poté v 58. minutě potvrdil mladoboleslavské vítězství Jan Kučera, který těžil ze svého důrazu a zmatku v obraně Mountfieldu – 4:1. Lvi tak padli i podruhé v sezoně a na první body si budou muset ještě počkat.

Filip Tuček 60 36 4 32 88,89 0 0

Za zápas musím kluky pochválit, protože to byl soustředěný a vyspělý výkon. Od prvního do posledního hráče.